Ministerstvo financí zruší kvůli boji s koronavirem účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET). České televizi to v neděli 15.3.2020 oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Účtenkovka odstartovala 1. října 2017. Prostřednictvím účtenek se každý měsíc soutěží o výhry. Lidé často o Účtenkovce mluví jako o práskačské loterii. Cílem loterie je podpořit elektronickou evidenci tržeb -EET, hlídat poctivost obchodníků, odvodů daní a podnikání na černo.


Omezit chce i slevy na jízdném. Úspory mají připravit i další ministerstva. „Začnu škrtat ve své kapitole, začnu tím, že zruším účtenkovou loterii, což je úspora teď hned rychlá 65 milionů korun ročně a raději je dám na roušky,“ řekla Schillerová ČT.

Účtenková loterie funguje od 1. října 2017. N konci roku 2019 se přitom objevilo podezření, že loterie není regulérní a že se při ní obcházejí pravidla. Ministerstvo následně pozměnilo její pravidla. Ministryně podle televize počítá také s omezením slev na jízdném pro žáky a studenty, chce aby zůstaly jen penzistům. Ministerstvo financí v neděli na internetu oznámilo, že byli vylosováni výherci 29. kola účtenkové loterie k EET. Zúčastnilo se ho 311 tisíc soutěžících, kteří zaregistrovali 13,1 milionu účtenek.

Jubilejní třicáté slosování Účtenkovky, které proběhne 15. dubna 2020, bude zároveň posledním. Ministerstvo financí v souvislosti s nouzovým stavem a s ním související změnou rozpočtových priorit přistoupilo ke zrušení účtenkové loterie. Do posledního slosování můžete registrovat účtenky vystavené do konce března, účtenky s pozdějším datem už registrovat nepůjde.Zrušení Účtenkovky je sice neplánovaným, ale v nynější mimořádné situaci nevyhnutelným krokem.

Svůj hlavní účel Účtenkovka splnila. Od začátku byla považována za dočasný nástroj, který má podpořit efektivitu elektronické evidence tržeb. Jejím smyslem je motivovat zákazníky k přebírání účtenek, coby standardu běžného v nejvyspělejších zemích, což se podařilo.

Za celou dobu fungování Učtenkovky se do hry zapojilo 1,1 milionu lidí, kteří doposud zaregistrovali přes 463 milionů účtenek. Do slosování bylo následně zařazeno celkem více než 404 milionů účtenek. Během dosavadních 29 slosování bylo na výhrách rozděleno 156 milionů korun.

Děkujeme všem za účast a přejeme hodně štěstí v posledním slosování!0 0 vote
Article Rating
Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Dostávejte 1x týdně novinky o účtenkové loterii. Tipy a triky, výhry  a další zajímavé informace. navíc pro vás hlídáme, ty nejzajímavější soutěže na internetu.

Děkujeme vám!! Nyní prosím zkontrolujte vaši emailovou schránku a potvrďte svou registraci.