Účtenkovka, kterou spustilo Ministerstvo financí v září 2017, aby motivovalo lidí ke sběru účtenek a tím ke kontrole elektronické evidence tržeb (EET), vyvolává čím dál víc otázek ohledně transparentnosti celé soutěže, jelikož ze srpnových statistik vyplývají zajímavé skutečnosti.

Ze statistiky MF ČR vyplývá, že v srpnu 2019 se Účtenkovky účastnilo téměř 350 tisíc hráčů. První hráč registroval 11 128 účtenek, což by při splnění podmínek loterie pro něj znamenalo jít do 370 obchodů a v každém si něco koupit. Podle pravidel Účtenkovky lze totiž registrovat pouze jednu účtenku od jednoho obchodníka vydanou v jeden den.


50. hráč v srpnovém žebříčku zaregistroval 4517 účtenek, což by znamenalo, že musel jít denně do 150 obchodů. Pro normálního člověka tudíž věc nemožná.

Při průměrné výši jedné účtenky 328 korun, je patrné že při těchto částkách by první hráč utratil 3,65 milionu korun a zmíněný padesátý téměř 1,5 milionu.

Otázkou je proč by to někdo s nejistou výhrou z těchto aktivit dělal

Ministerstvo o smyslu nepochybuje
„Neoddiskutovatelný je přínos pro motivaci hráčů přebírat účtenky, což je standardem v ostatních vyspělých zemích. To se podle průměrného počtu zaregistrovaných účtenek okolo 16 milionů měsíčně daří,” napsal Seznamu mluvčí Ministerstva financí Michal Žurovec.I přímo ministryně Alena Schillerová odmítá, že by Účtenkovku ovládali počítačoví roboti. „Ministerstvo financí má k dispozici nástroje, jak případné nekalé jednání hráčů odhalit a sankcionovat,” řekla Schillerová bez bližších detailů pro iRozhlas.

I když Ministerstvo financí zvažuje nastavení nových pravidel loterie.

Statistiky, které ministerstvo zveřejňuje, dokazují, že počet aktivních hráčů Účtenkovky už řadu měsíců setrvale klesá. Po spuštění loterie na podzim 2017 se zapojilo 478 tisíc lidí. Letos v září jich bylo necelých 340 tisíc.

Ministerstvo dál trvá na tom, že loterie má svůj smysl. „Účtenkovku považujeme vzhledem k počtu hráčů i registrovaných účtenek za úspěšný projekt,” napsal mluvčí ministerstva.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Dostávejte 1x týdně novinky o účtenkové loterii. Tipy a triky, výhry  a další zajímavé informace. navíc pro vás hlídáme, ty nejzajímavější soutěže na internetu.

Děkujeme vám!! Nyní prosím zkontrolujte vaši emailovou schránku a potvrďte svou registraci.