Zadávání účtenek do systému účtenkové loterie je od 1.3.2018 značně jednodušší. Vyplnění formuláře bylo poměrně zdlouhavé a uživatelsky nepříjemné, neboť při přepisu mnoha čísel a znaků z účtenky do aplikace Účtenkovka docházelo k opakovaným překlepům.

Účtenkovka – novinky od začátku března

Účtenkovka zjednodušení formulářů

Z registračního formuláře účtenek byla odebrána kolonka s DIČ obchodníka, jejíž vyplnění bylo dosud povinné. Ministerstvo financí tím reaguje na prosincové rozhodnutí Ústavního soudu, které zrušilo některé části zákona o EET. Podle soudců by totiž údaj o DIČ – s ohledem na podnikající fyzické osoby, u nichž je tvořeno rodným číslem – už neměly obsahovat ani samotné účtenky.
Pravidlo, že z účtenek od jednoho obchodníka vystavených v jeden den, lze zaregistrovat pouze jednu do systému účtenkovka, zůstává zachováno. Kontrola jeho dodržování je zabezpečena vnitřními kontrolními mechanismy.

Jednodušší je také oprava špatně vložených údajů z účtenkovky. Nově stačí opravit pouze tu část, v níž soutěžící udělal chybu. Ostatní údaje zůstanou vyplněny. Dosud při úpravě chybně vložených byly všechny informace smazány a uživatel musel všechny údaje znovu kompletně vyplnit.

Účtenkovka a emailové notifikace

Další novinkou je možnost vypnout e‑mailové notifikace, hráči budou mít možnost zrušit si zasílání oznámení o ne/zaregistrování účtenky do slosování. Tato funkcionalita je dostupná pouze ve webové aplikaci. Vypnutí těchto oznámení nemá vliv na zasílání oznámení o změnách v hráčském účtu a o výhrách. Výsledky a výhry v účtenkové loterii budou oznamovány i nadále.

Účtenkovka a mobilní aplikace

Mobilní aplikace na platformách Android a iOS dostanou nový modernější vzhled a lepší funkcionalitu. Pokud máte nastavené automatické aktualizace, nemusíte se o nic starat. V opačném případě si aplikaci sami zaktualizujete na Google Play nebo Appstore.

Účtenkovka a platby kartou

Pokud budete v obchodě či restauraci platit kartou, nemusíte dostat účtenku s kódy BKP a FIK. Od 1. března se totiž nebude EET vztahovat na platby kartou, a to jak prostřednictvím platebního terminálu, tak online plateb přes internet. Předpokládáme, že podnikatelé ale budou tyto platby dobrovolně evidovat i nadále, aby nemuseli měnit své pokladní systémy.

„Soutěžící také snadněji zjistí, proč jeho účtenka nebyla zařazena do slosování,“ říká ministryně financí Alena Schillerová. Až dosud systém – po časově náročném vyplňování – při nějaké chybě pouze oznámil, že účtenka nebyla přijata.

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Dostávejte 1x týdně novinky o účtenkové loterii. Tipy a triky, výhry  a další zajímavé informace. navíc pro vás hlídáme, ty nejzajímavější soutěže na internetu.

Děkujeme vám!! Nyní prosím zkontrolujte vaši emailovou schránku a potvrďte svou registraci.