Ve čtvrtek 6.2.2020 proběhla konference k poslední, tedy 4. vlně EET, v rámci, které se přidají k evidenci také svobodná povolání, jako jsou lékaři nebo advokáti, dopravci, zemědělci či výrobci. EET dopadne také na služby, jako jsou kadeřnice či astrologové.V rámci následné TK reagovala ministryně na dotazy novinářů, např. na dotaz, zda plní svůj účel ministerská účtenková loterie. Tu vláda zavedla, aby motivovala lidi brát si účtenky EET, a nutila tak prodejce evidovat každou tržbu. „Stabilně ji hraje kolem 350 tisíc lidí, považuji to za úspěch,“ řekla Schillerová. Chce ji zachovat i během startu poslední vlny EET, nicméně připustila, že její konec může po nějaké době přijít. „Bavíme se o době zhruba dvou let,“ dodala v odpovědi dotaz novinářů.

Co si myslíte? Měl by Účtenkovka skončit? Napište svůj názor do komentářů pod článkem.

Schillerová také připomenula, že EET má trvalou podporu většiny lidí. „Stabilní podporu veřejnosti potvrdil výzkum agentury STEM,“ řekla.


Ministryně dále předpokládá, že v roce 2020 do státního rozpočtu přijde díky EET navíc 15 miliard korun, z toho 2,4 miliardy budou souviset s květnovým rozšířením o 4. vlnu EET. Za roky 2017 až 2019 vyčíslilo MFČR přírustek příjmů díky EET o cca 33 miliard korun. „V dalších letech to bude 20 miliard korun ročně,“ naznačuje Schillerová.

0 0 vote
Article Rating
Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Dostávejte 1x týdně novinky o účtenkové loterii. Tipy a triky, výhry  a další zajímavé informace. navíc pro vás hlídáme, ty nejzajímavější soutěže na internetu.

Děkujeme vám!! Nyní prosím zkontrolujte vaši emailovou schránku a potvrďte svou registraci.