Od listopadu 2019 média upozorňují, že státní loterii Účtenkovka mohou zneužívat profesionální hráči, kteří registrují tisíce účtenek. Ministryně financí Alena Schillerová oznámila, že její úřad podal trestní oznámení na dva podezřelé.
MF ČR podezírá dvě firmy ze zneužívání účtenkové loterie. Podle ministryně Aleny Schillerové firmy registrují velké množství účtenek, i když obě podnikají v oborech, v nichž sotva mohou k vysokým počtům dokladů přijít. Ve čtvrtek 19.12.2019 ministerstvo na obě firmy podalo trestní oznámení k Městskému státnímu zastupitelství v Praze.

„Včera Ministerstvo financí odeslalo trestní oznámení na dva subjekty. V obou případech jde o velmi podezřelý předmět činnosti,” řekla Schillerová Seznam Zprávám.Městské státní zastupitelství v Praze zatím neupřesnilo, jak s podáním od ministerstva naloží.

Na které konkrétní firmy či podnikatele trestní oznámení míří, ministryně nechtěla upřesnit. Na podezřelou dvojici ukázala Finanční správa. Ta se předtím zaměřila na subjekty, které vystavují účtenky vykazující znaky fiktivních tržeb, zejména velké množství haléřových účtenek. Vytipovala 34 z nich, až na dva zmíněné se však podle Schillerové prokázalo, že jde o „naprosto relevantní obchodní modely”.

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Odebírejte novinky k účtenkové loterii a soutěžím na internetu o hodnotné ceny

Dostávejte 1x týdně novinky o účtenkové loterii. Tipy a triky, výhry  a další zajímavé informace. navíc pro vás hlídáme, ty nejzajímavější soutěže na internetu.

Děkujeme vám!! Nyní prosím zkontrolujte vaši emailovou schránku a potvrďte svou registraci.